Įkurta 1949-ais metais

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio paminėjimas - vasario 17d., 2018

Lietuvos atkūrimo šimtmečio minėjimas Bostono lituanistinėje mokykloje

 

Šiais metais „Tautiška giesmė“ skambėjo kaip niekad garsiai ir džiugiai - Šimtmetį minėjome ypatingai. Mokiniai dalyvavo įvairiuose šiai progai skirtuose konkursuose, rašė sveikinimus Lietuvai, piešė, vasario 3 d. susitiko su Vasario 16-osios akto originalą radusiu Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Liudu Mažyliu.

Ypatingam Lietuvos gimtadieniui klasės ruošė ir specialius Šimtmečiui skirtus projektus, kurie buvo pristatyti per minėjimą. Šventės metu ore sklandė ne tik trispalviai balionai, tačiau skrido ir mažiausiųjų sukurta laisvės paukštė bei išskirtinis gimnazistų darbas - lėktuvas Lituanica! Suaugusieji mokiniai sudarė knygą su šimtu įžymių Lietuvos vietų, simbolių, žmonių, o trečiokai sukūrė stalo žaidimą - „Šimtas žingsnių per Lietuvą“. Pirmos ir antros klasės mokiniai užaugino medį su pačiais gražiausiais lietuviškais žodžiais, septintokai sudėjo šimto nuotraukų koliažą iš savo kelionių Lietuvoje, šeštokai džiugino daina, ąžuolo lapų vainiku su šilčiausiais linkėjimais Lietuvai bei išskirtinio dizaino girlianda su Lietuvos regionų tautiniais drabužiais, o ketvirtokai nustebino įspūdingu krentančių domino reginiu.

Vaikus bei jų tėvus šventės pradžioje sveikino mokyklos direktorė Gailutė Narkevičienė bei Bostono lietuvių bendruomenės pirmininkė Rima Girniuvienė. Muzikos mokytoja Miglė Žaliukaitė-Limantas su vaikais parengė specialius muzikinius pasirodymus, kurių metu galėjome džiaugtis lietuviškomis dainomis bei šokiais.  Šventė, žinoma, neapsiėjo be specialaus šimtmečio torto. Užpūtėme 100 žvakučių ir įžengėme į kitą, tikimės, mūsų tautai lengvesnį šimtmetį. Lietuva, būk laisva,laiminga bei, kaip sakė profesorius Vytautas Landsbergis, „Gyvuok per amžius ir mylėk gyvenimą“.

 

Gailė Budvytytė, Bostono lituanistinės mokyklos praktikantė-mokytoja