Naktis muziejuje 2016 m. gegužės 20 d.

Nors birželis jau įsibėgėjo, mokykla užvėrė duris, noriu pasidalinti prisiminimais iš gegužės 20-osios. Tą dieną, tiksliau vakarą, būrys Bostono lituanistinės mokyklos vaikų ir juos lydinčių tėvelių Bostono Mokslo muziejuje, ne šiaip nuvyko į muziejų, bet praleido ten naktį!!! Mintis praleisti naktį muziejuje vaikams atrodė intriguojanti, na, o vaikus lydintys tėveliai azarto kiek stokojo: baugino mintis dėl galimo nuovargio ir bemiegės nakties..
Vos atvykę į muziejų, užsiregistravome ir turėjom truputį laisvo laiko savarankiškai pasivaikščioti ir patyrinėti. Vaikams buvo smagu tai daryti būryje draugų!
Netrukus salėje prasidėjo oficialus lankytojų sutikimas. Po trumpo sveikinimo šauni vedėja pravedė regos ir smegenų sąveikos demonstraciją. Visi stebėjomės kaip puikiai ir vaizdžiai pateikta informacija ir vaikams, ir suaugusiems.
Kita stotelė: vaikams buvo suteikta galimybė daryti darbelius, ir dideli, ir maži entuziastingai įsitraukė į statybinę veiklą. Rezultatas – iš įvairių atliekų pastatyti ekologiški miestai! 
Vėliau, truputėlį užvalgę, vėl turėjome laiko pavaikščioti po muziejų, o tada  nuskubėjome į elektros ir žaibų demonstraciją. Visi įdėmiai klausė ir, neabejoju, daug išmoko. Ši dalis buvo labai įspūdinga, beje, tai vyko salėje, kuri buvo skirta mūsų mokyklai įsikurti nakčiai. 
Visi susiradę vietas, įsitaisė miegui, atmosfera nepakartojama, ją galima tik patirti!!! Manau, kiekvienas vaikas (ir suaugęs), nors kartą turėtų išgyventi naktį muziejuje.
Po pusryčių patekome į planetariumo demonstraciją. Įsitaisę itin patogiose kėdėse buvome pakylėti į žvaigždes! Vėlgi džiaugiamės, kaip puikiai sukurta ir pateikta…
Po savarankiškų žaidimų, kurie, beje, vaikų nuomone, galėtų tęstis visą dieną, žiūrėjome IMAX filmą apie banginius. Na, o vėliau kas norėjo dar galėjo likti muziejuje, kad ir visą dieną! 
Beje, kam įdomu: iškyla kainavo 50 dolerių asmeniui, į kainą įskaičiuoti pusryčiai, garažas kainavo tik 5 doleriai, plius visi užsiėmimai ir pasirodymai, plius dar gavome bilietą kitam kartui!  Esam be galo dėkingi Naidai Šnipaitei-Johnson už šios ypatingos Bostono lituanistinės mokyklos ekskursijos puikų organizavimą. Nors iš pradžių buvau nusiteikusi skeptiškai, puikiai praleidome laiką, būtinai su visa šeima ir draugais dalyvautume vėl.

Sonata Jakubėnienė, 
Bostono lituanistinės mokyklos bibliotekininkė